Swissotel Grand Efes vazgeçilmez olacak – Akşam Gazetesi

Swissotel Grand Efes vazgeçilmez olacak – Akşam Gazetesi

Mayıs ayında açılan ve kısa sürede kentin en gözde oteli haline gelen Swissotel Grand Efes’in Genel Müdür Yardımcısı Murat Oldaç, otel ile ilgili projelerini AKŞAM Ege’ye açıkladı. İzmirliler tarafndan otelin sahiplenilmesinden çok büyük mutluluk duyduklarını belirten Oldaç, “Açılıştan bu yana geçen sürede her ay, bir öncekinden daha pozitif bir ivme gösterdik. Amrita SPA & Wellness Centre, Grand Efes Convention Center, düğün, mezuniyet vbz. özel davetlerinize ev sahipliği etmiş palmiyeli ve diğer bahçe mekanlarıyla, kısacası, tüm servisleriyle Swissotel Grand Efes, İzmir için bir vazgeçilmez olacaktır” ifadelerini kullandı. İzmir aşığı olduğunu, kentin tanıtımı için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Oldaç, sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Açılıştan bu yana geçen süre için, genel bir durum değerlendirmesi yapar mısınız?

Açılıştan bu yana, bizi en çok sevindiren olay; eski Efes Oteli’nin, şimdiki adıyla Swissotel Grand Efes’in halkımız tarafından tüm kalpleriyle sahiplenilmesi olmuştur. Bu sahiplenmeye paralel olarak da otelimiz, elbette şirketlerimizin ve seyahat acentelerimizin VIP misafirlerinin tek adresi olma yolunda hızla ilerleme kaydetmiştir. Açılıştan bu yana geçen sürede her ay, bir öncekinden daha pozitif bir ivme göstermiştir. Bu trendin sürekli gelişmesini bekliyoruz.

EN BÜYÜK FARKIMIZ; EKİBİMİZ

Swissotel Grand Efes İzmir’i diğer otellerden farklı kılan özellikler nelerdir?

En önemlisi; Swissotel Grand Efes, “Efsane Efes Oteli”nin çağımıza uyarlanmış yüzüdür. Ve bu yüzün, inanın kıyaslanabilecek bir muadili yoktur. Buradan yola çıkarak diyebiliriz ki; Swissotel Grand Efes İzmir’de yapılan tüm aktiviteler, verilen tüm kişiye özel hizmetler ve en önemlisi büyük bir aile gibi tümü gülen yüzlerden oluşan çok kıymetli ekibimiz en büyük farklılıktır.

Açıldığınızdan bu yana dünyadan ve Türkiye’den önemli konuklar ağırladınız mi?

Evet, operasyonumuzun henüz 4. ayında olmamıza rağmen, dünyaca ünlü orkestra şefi Zubin Mehta ve yine dünyaca ünlü keman virtüözü Sarah Chang otelimizde konakladılar. Bunun yanı sıra, Ajda Pekkan, Betül Mardin, Beyazıt Öztürk, Haşmet Babaoğlu, Hıncal Uluç, Tarkan, Sertab Erener ve Sezen Aksu gibi birçok ünlü konuğumuzu da otelimizde ağırlama fırsatı bulduk.

Swissotel Grand Efes İzmir’in Ege Bölgesi’nde ve Türkiye’deki pozisyonlandırmasını nasıl planlıyorsunuz?

Türkiye’deki üçüncü “Leading Hotels of the World” üyesi otelimiz, lüks konaklama ve toplantı hizmetleri ile seçkin misafirlerimiz için bir vazgeçilmez olacaktır. Aynı şekilde, Türkiye’deki iki “Leading SPAs of the World” üyesinden biri olan Amrita SPA & Wellness Centre oluşumu ile Türkiye’de yeni popüler olan SPA deneyimlerinin de vazgeçilmez adresi olacaktır. Ayurveda, plates, yoga vbz. tüm trendy aktiviteler, Amrita SPA Direktörümüz, Hintli DR. Narendra Shetty ve kendisinin özel olarak seçilmiş profesyonel ekibi tarafından tüm misafirlerimize sunulacaktır. Şu anda Ege Bölgesi’nde, otel ile bağlantılı ve fakat aynı zamanda kendi başına bağımsız bir ünite olarak hizmet veren Grand Efes Convention Center, kongre merkezi hizmeti sunan en kapsamlı işletmedir. Çözüm ortağımız “Visions” tarafından sağlanan en son teknoloji teknik ekipmanları ve profesyonel operasyon kadrosuyla tüm toplantı, seminer ve kongre tercihlerinde ilk tercih olmaya adayız. Bu arada, eskiden bugüne, en unutulmaz düğün, mezuniyet vbz. özel davetlerinize ev sahipliği etmiş palmiyeli ve diğer bahçe mekanlarımızdan da söz etmeden geçmek büyük haksızlık olur… Kısacası, tüm servisleriyle Swissotel Grand Efes, ‘İzmir için bir vazgeçilmez olacaktır’ iddiasındayız!..

İLK BÜYÜK KONGRE KASIM’DA

Kongre merkeziniz ve Amrita SPA ne zaman faaliyete geçiyor? İlk kongreniz ne zaman?

Kongre merkezimizi ağustos ayı başından itibaren, deneme toplantılarıyla hizmete açtık. Amrita SPA bölümümüzü de bu ayın başından itibaren yine deneme hizmetleriyle hizmete başlatmış olduk. 2008 yılının son çeyreğinde, tüm servislerimizle, en profesyonel ve eksiksiz şekilde yürümeyi hedefledik ve bu yolda da emin adımlarla ilerliyoruz… İlk büyük kongremize Kasım 2008’de ev sahipliği yapıyor olacağız: 3. Ulusal Akciğer Kanseri Kongresi.

Kongre turizminin hareketlenmesi için ne gibi katkınız olacak?

Bizler şu anda, kendi satış ekibimizle yurtiçi ve yurtdışında aktif satış görüşmeleri yapıyoruz. Bunun yanı sıra, Swissotel Hotels & Resorts grubu ve grubumuzun kardeş grupları olan Fairmont Hotels & Resorts ve Raffles Hotels & Resorts grupları için sürekli satış çalışmaları yapan bölge satış ofisleri de tüm otellerimizi olduğu gibi, Swissotel Grand Efes İzmir’i de satma çalışmaları içindeler. Zaten bir oteli satmak için takdir edersiniz ki öncelikle konuşlandığı ülke ve şehri pazarlamak gerekir. Sizce de bu, İzmir için en büyük çaba değil mi?

Kısacası, İzmir için her gün dünyanın dört bir yanında yüzlerce satış gönüllüsü tanıtım yapmak için olağanüstü bir gayret sarf ediyor. Bununla birlikte, İzmir kongre ve ziyaretçi bürosunun hem ortağı ve hem de aktif bir yönetim kurulu üyesi olarak, diğer üye kurumlarımızla birlikte, şehrimize yurtdışından, kapasitelerimize uygun, hangi kongreleri getirebileceğimiz hususunda sürekli yeni projeler araştırıyor ve üretiyor durumdayız. En son Haziran 2009 için, uluslararası bir turizm olan “CONFEC Blue” organizasyonunu İzmir’e alabilmek üzere, diğer aday ülke Portekiz ile birlikte bir başvurumuz oldu. Henüz, organizatör firmadan değerlendirmelerinin sonucunu bekliyoruz ancak sonuç ne olursa olsun, İzmir’in adının olabildiğince sıklıkla bu tip uluslararası platformlarda anılmasının fayda ve gerekliliğine tüm ekip olarak kalpten inanıyoruz…

Amrita SPA ne gibi hizmetler sunuyor? Otel dışından üye kabul edecek misiniz?

Amrita Spa & Wellness, dünyanın lider SPA organizasyonlarının Türkiye’deki ilk üyesi. 5,500 metrekare alan üzerine kuruldu ve otelimiz bünyesinde bu ay başından itibaren hizmet vermeye başladı. High-tech fitness ekipmanları, özel fitness eğitimleri, tenis kortu, açık ve kapalı yüzme havuzları, geleneksel Türk Hamamı, yoga ve pilates uygulamaları, sauna ve buhar banyoları gibi birçok hizmeti üyelerine sunuyor olacak. Ayrıca Hindistan’da 5,000 yıl önce ortaya çıkmış olan ve dünyanın en eski iyileştirici bilimi olduğuna inanılan Ayurveda uygulamaları da Amrita Spa & Wellness’ta misafirlerimize sunduğumuz çok özel hizmetlerden bir tanesi. Misafirlerimiz, Amrita Spa & Wellness’in canlandıran aromaları, uluslararası güzellik ve bakım uygulamaları ve rahatlatıcı tedavileriyle sağlık ve dinginliğin en son teknolojiyle buluştuğu huzurlu ve ferah bir ortamda yenilenme fırsatı bulacaklar. Otel dışından da üye kabul ediyoruz. Amrita Spa & Wellness’in Direktörü Dr. Shetty ile birlikte herkese yönelik, farklı üyelik paketleri hazırladık. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isteyen herkesi otelimize davet ediyoruz.

9. kattan İzmir Körfezi’ni seyretmek ömürlere ömür katıyor

Otelinizin 9. katında yer alan Equinox Restoran ve Sky Bar İzmir’in gece hayatını nasıl etkiliyor?

Equinox, İzmir Körfezi’ne bakan muhteşem deniz manzarası, modern tasarımı, lezzet kalitesi ve kusursuz servisiyle akşam yemeği alışkanlıklarına farklı bir boyut kazandırdı. Şefimiz Michael Schauss ve ekibi, modern mutfağın en incelikli teknikleriyle et ve balık yemeklerini yeniden yorumladılar. Equinox’da, gurme seçeneklerden oluşan menümüze ek olarak, 140 farklı şarap seçeneğini de misafirlerimize sunuyoruz. Masa üzerinde kullanılan her detaya kaliteli bir özen hakim. Porselenler dünyaca ünlü Rosenthal, çatal bıçak takımları Hepp, kristal kadehler ise Mikasa’dan. Her türlü detayın düşünüldüğü bu çok özel restoranımızda misafirlerimize ayrıcalıklı bir deneyim sunuyoruz.

Sky Bar da kaliteli hizmeti ve çağdaş dizaynı ile günümüz çizgilerini yansıtan, modern bir mekan. İngiliz mixologist Steve Bingley tarafından tasarlanmış, taze meyvelerle hazırlanan etkileyici kokteylleri İzmir’in muhteşem deniz manzarasına karşı yudumlayarak akşamlarınıza keyif katacaksınız. Barın müzik konsepti, otelin diğer tüm mekanlarında olduğu gibi Türkiye’nin en ünlü DJ’lerinden biri olan Suat Ateşdağlı (S Music Design) tarafından hazırlandı. Sky Bar, İzmir’de eğlence hayatının yeni markası. Müziğin ritmine kendini bırakarak gecenin tadına varmak isteyenler için en doğru adres! Her gece 17:00- 02:00 arası hizmet veriyoruz.