Swissotel Grand Efes İzmir, kapılarını açıyor – Akşam Gazetesi

Swissotel Grand Efes İzmir, kapılarını açıyor – Akşam Gazetesi

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Swissotel Hotels & Resorts, İstanbul, Ankara ve Göcek’ten sonra şimdi de İzmir’de hizmet vermeye hazırlanıyor. 2 Mayıs’tan itibaren kapılarını açacak olan Swissotel Grand Efes İzmir, şehrin iş ve alışveriş sahalarına olan yakınlığı ile ön plana çıkıyor. Otel, Uluslararası İzmir Fuar Alanı’na yürüme mesafesinde, Adnan Menderes Havaalanı’na ise 15 kilometre uzaklıkta. 55’i özel dizayn edilmiş suitlerden oluşan Swissotel Grand Efes İzmir’in, son teknoloji ile donanımlı olan deniz, havuz, bahçe ve şehir manzaralı toplam 402 odası bulunuyor. Swissotel Grand Efes İzmir, yurtdışında birçok seçkin zincir otelde görev yapmış ünlü başaşçısı Michael Schauss ve ekibiyle birlikte otel misafirlerine ve İzmirlilere Türk ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini sunuyor. Misafirlerin sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği için tercih edebileceği, otelin ana restoranı Café Swiss, Türk ve İsviçre’nin, İtalyan, Fransız ve Alman kültürlerinden beslenen zengin mutfağı ile İzmir’de bir ilk olan açık mutfak konsepti ile hizmet vermeyi planlıyor.

Yeni Aquarium 12 ay devrede
BÜYÜK Efes Oteli’nin eski akvaryumlu havuz restoranının yenilenen konsepti çerçevesinde yaz-kış hizmet verecek olan Aquarium, dünya mutfaklarının en sevilen ızgara çeşitlerinden oluşan A La Carte mönüsü ve zengin bira seçenekleri ile Swissotel Grand Efes İzmir’de yeniden hizmet verecek.

İzmir’in sembolü olacak
SWISSOTEL Grand Efes İzmir’in genel müdürü Stuart Chase, bugünlerde oldukça heyecanlı. Chase, “Titizlikle ve özveriyle bitirdiğimiz çalışmalarımızı paylaşıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyanın en eski ve en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’de olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Swissotel Grand Efes İzmir, daha önce olduğu gibi yine İzmir’in sembolü olacaktır” dedi.

Kongre turizminde de iddialı
İZMİR’de iş toplantıları ve ziyafet organizasyonları için de tüm detayları düşünen Swissotel Grand Efes, 10 kişiden, 1000 kişi ve üzerine kadar hizmet verebilecek değişik salonları hazırlıyor. En son teknolojinin hakim olduğu, bölünebilir, cok amaçlı salonlariyla, “Grand Efes Kongre Merkezi”, tum Ulusal ve Uluslararası Kongreler için, İzmir’de ilk ve tek olma özelliğini koruyor. Otelin 250 araç kapasitesi bir de otoparkı bulunuyor. Ankara’da hizmete girdikten sonra, İstanbul, İzmir ve Göcek’te yapımı hızla devam eden, Türkiye’deki dört Amrita Spa & Wellness’dan üçüncüsü de, yaz sezonunda Swissotel Grand Efes, İzmir’de açılacak. SPA merkezi toplam 5 bin 500 metrekarelik bir alana sahip .

Yemek ve eğlence merkezi
OTELİN Cumhuriyet Meydanı’na bakan bloğunda bulunan 9. katı, yemek ve eğlencenin en güzel örneklerini bir araya getirmek üzere tasarlanıyor. Bu katta yer alan Equinox Restaurant, körfez manzarası ve yemekleri ile, gerek otel misafirlerinin, gerekse İzmirlilerin iyi bir akşam yemeği için ilk tercihi olmayı hedefliyor. Otel’de bulunan Sky Bar’ın müzikleri, ünlü DJ Suat Ateşdağlı tarafından hazırlanıyor.