Herşey sokak çocukları için – Milliyet Gazetesi

Herşey sokak çocukları için – Milliyet Gazetesi

Swiss Otel, yemek kursundan elde edilen altı bin lirayı, zor koşullardaki küçükleri eğitim hayatına ve topluma kazandırmak için ayırdı.
Bu para, Sokak Çocuklarını Koruma Derneği’ne bağışlandı

Suça bulaşmasınlar diye

SWİSS Otel Grand Efes İzmir, düzenlediği yemek kurslarından altı bin lira gelir elde etti. Bu paranın, okulda öğrenim görmeleri gerekirken, kendilerini sokakta, adeta suçun kucağında bulan çocuklar için harcanması kararlaştırıldı. Bu amaçla sembolik çek hazırlandı, Sokak Çocuklarını Koruma, Çocuklar Geleceğimizdir Derneği’ne Pazarlama Müdürü Pınar Baykal tarafından teslim edildi.

Destekleri devam edecek

PINAR Baykal, toplumsal yaraya dönüşen bu sorunun çözümüne katkıda bulunmak istediklerini söyledi. “Bu bağışı, sosyal sorumluluk anlayışımızın bir gereği olarak yapıyoruz. Sokak çocuklarının topluma kazandırılması için desteğimiz sürecek” dedi. Dernek Başkanı Neşe Can Hürtük de beş yıldızlı otelin tüm yöneticilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti, onları örnek gösterdi.

http://www.milliyet.com.tr/Ege/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetayArsiv&ArticleID=1143806&Kategori=ege&b=HER%20SEY%20SOKAK%20COCUKLARI%20ICIN