Efes, 150 milyon dolara Swissotel Grand oldu – Hürriyet Gazetesi

Efes, 150 milyon dolara Swissotel Grand oldu – Hürriyet Gazetesi

İzmir’in merkezinde yıllardır boş duran ve Tahincioğlu Holding ile işadamı Murat Vargı tarafından satın alınan Efes Oteli, 150 milyon dolara yenilendi.

2 Mayıs’ta Swissotel Grand Efes olarak yeniden açılacak otel, ilk altı ayda şehirde sektör lideri olmayı hedefliyor. Grand Efes’le beraber Swissotel Hotels & Resorts da, İstanbul, Ankara, Göcek’e, İzmir’i de ekleyerek, işletmecilik yaptığı otel sayısını dörde çıkardı.

YENİ AÇILIM GETİRECEK: Swissotel Grand Efes İzmir’in Genel Müdürü Stuart Chase, otelin İzmir’de ilk altı ayda sektör lideri olmasını hedeflediklerini söyledi. Oda fiyatlarının 140-150 Euro olacağı otelin temel hedef kitlesinin kurumsal müşteriler ve toplantılar olacağını belirten Chase, “Bu otel İzmir’e yeni bir açılım getirerek, bir sürü insanın yeniden İzmir’e gitmesini sağlayacak” dedi.

ŞEHRİN İMAJI YÜKSELİYOR: Kongre merkezleriyle, kongre turizmini şehre çekeceklerini dile getiren Chase, Almanya ve Hollanda’da, İzmir tanıtımı yaptıklarını aktardı. Stuart Chase, iki yıl içinde çok sağlıklı bir büyüme beklediklerini ve İzmir’de açılan diğer kaliteli otellerle beraber şehrin imajının yükseldiğini vurgulayarak, İzmir’e daha fazla direkt uçuşun çekilmesi gerektiğinin altını çizdi.

YİNE SEMBOL OLACAK: Chase, dünyanın en eski ve en güzel şehirlerinden biri olan İzmir’de olmaktan mutluluk duyduklarını da aktararak, Swissotel Grand Efes’in, daha önce olduğu gibi yine İzmir’in sembolü olacağını kaydetti. Otel, Tahincioğlu ve Murat Vargı’nın yarı yarıya ortak olarak kurdukları İzmir Büyük Efes Otelcilik A.Ş.’ye ait.

402 ODASI VAR: Swissotel Grand Efes’in 402 odası bulunuyor. Yurtdışında birçok otelde görev yapmış başaşçısı Michael Schauss da, misafirlere Türk ve dünya mutfaklarının örneklerini sunuyor. Otelin ana restoranı Cafe Swiss, Türk ve İsviçre’nin, İtalyan, Fransız ve Alman kültürlerinden beslenen mutfağıyla İzmir’de bir ilk olan açık mutfak konsepti ile hizmet veriyor.

Altı yıl sonra baştan yaratıldı

BÜYÜK Efes Oteli, 6 yıl aradan sonra baştan yaratılarak, Swiss Otel Grand Efes adıyla kapılarını açacak. Otelin geçen yıl açılması planlanmıştı ancak, bina yıkılmadan yenilenmek zorunda kalındığı için açılması biraz geçikti. Otel, Tahincioğlu ve Murat Vargı’nın yarı yarıya ortak olarak kurdukları İzmir Büyük Efes Otelcilik A.Ş.’ye ait.

Oteldeki spa yazın açılacak

TÜRKİYE’deki dört Amrita Spa & Wellness’dan üçüncüsü, yaz sezonunda Swissotel Grand Efes, İzmir’de açılacak. Grand Efes Kongre Merkezi ve Amrita Spa & Wellness yaz sezonu içinde, açılışın ikinci aşamasında hizmet vermeye başlayacak. Kongre Merkezi ve Spa açıldıktan sonra, Swissôtel Grand Efes, İzmir’in resmi açılışı, Ekim 2008’de yapılacak. 5 bin 500 metrekarelik bir alana sahip Amrita Spa, buhar banyosu, tuzlu buhar banyosu, bitkisel buhar banyosu, buz mağarası, jakuzisi, VIP Suiti, kapalı ve açık yüzme havuzu, geleneksel Türk hamamı, uzak doğunun masaj çeşitleri, tenis kortu ve fitness alanı gibi birçok seçeneği modern spa teknolojisiyle birleştiriyor.